SEARCH
REGION: POLAND

Zrównoważony rozwój to dobra rzecz, ale brakuje mi zasobów.

Czytaj więcej

Zrównoważony rozwój to dobra rzecz, ale brakuje mi zasobów.

Zrównoważone rozwiązania IT nie muszą skutkować generowaniem dodatkowej pracy. Oferujemy gotowe usługi, które można szybko i łatwo integrować. Zajmujemy się całym procesem.
Czytaj więcej

Zatory w dostawach to duże wyzwanie.

Oferujemy naszym klientom kompleksowe rozwiązanie, w ramach którego odnawiamy i ponownie wprowadzamy na rynek wycofane z użytku aktywa. Dzięki temu zwiększamy podaż urządzeń IT na rynku.
Czytaj więcej

Aktualne, mobilne i zrównoważone rozwiązania IT - jak mogę je zapewnić?

Pomagamy udostępniać użytkownikom zrównoważone i funkcjonalne hybrydowe środowisko pracy. W przypadku zmian natomiast zajmiemy się ich odpowiednim dostosowaniem.
Czytaj więcej

Przyszłość zaopatrzenia działów IT

Dział IT wykonuje wiele szeroko zakrojonych działań. Musi on zapewnić dostępność niezbędnej infrastruktury IT, umożliwiając pracownikom wydajną, bezpieczną i elastyczną pracę. Wiąże się to z zaangażowaniem wielu zasobów. Nowe wymagania, np. dotyczące zrównoważonego rozwoju IT, stanowią dodatkowe wyzwania. W naszym e-booku wyjaśniamy, w jaki sposób można sprawić, aby IT było zrównoważone BEZ nadmiernego angażowania zasobów.

  • Spojrzenie w przyszłość zaopatrzenia działów IT
  • Rozwiązania, które odciążają dział IT
  • Zrównoważone podejście, które zapewnia satysfakcję kierownictwa i użytkowników

Co mówią nasi klienci?

„CHG-MERIDIAN zapewnia prawdziwie kompleksowe wsparcie w całym cyklu życia technologii, od doradztwa i zaopatrzenia po fazę zakończenia leasingu i usuwania danych. Pomogło to nam znacznie zwiększyć naszą produktywność i rentowność. Na bazie tej współpracy stworzyliśmy doskonałe, bliskie relacje.”
Ulf Kütemeyer, menedżer wyższego szczebla ds. zamówień i zaopatrzenia w Panasonic Information Systems Company Europe.

Często zadawane pytania (FAQ): Co musisz wiedzieć, będąc menedżerem działu IT

Jak można wdrożyć zrównoważone rozwiązania IT bez angażowania zasobów?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z rosnących wymagań i licznych zadań, przed którymi stoją nasi klienci. Dlatego właśnie odciążamy ich oferując im naszą platformę TESMA®, która zapewnia łatwe i elastyczne zarządzanie zasobami IT. Nasz model biznesowy oparty na gospodarce obiegowej oraz naszej opcji kompensacyjnej carbonZER0® zapewnia zrównoważony rozwój Twych rozwiązań IT. Wystarczy dodać te usługi do bieżącego zamówienia. 

Dlaczego remarketing aktywów IT to dobre rozwiązanie?

Nieużywane aktywa IT, takie jak komputery, laptopy i smartfony, są profesjonalnie odnawiane i ponownie wprowadzane na rynek. Dzięki temu możemy w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych, zwiększając jednocześnie dostępność urządzeń IT na rynku. Jest to obecnie bardzo aktualny temat, który ma coraz większe znaczenie dla firm, których wewnętrzne strategie zakładają wykorzystanie odnowionego sprzętu w niektórych obszarach środowiska IT.

Co dzieje się z wrażliwymi danymi przechowywanymi w sprzęcie po zakończeniu jego cyklu życia?

Eksperci zatrudnieni w naszym centrum technologicznym w zakresie każdego urządzenia wdrażają profesjonalny proces usuwania danych z certyfikacją ISO (eraSURE®). Mamy ponad 40-letnie doświadczenie w dziedzinie usuwania danych oraz odnawiania i recyklingu urządzeń.

Użytkownicy coraz częściej szukają zrównoważonych urządzeń IT. Jak możesz zaspokoić ten popyt?

Możesz polegać na niestandardowej koncepcji biznesowej, która pozwoli Ci przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych lub sprawić, że Twoje urządzenia IT będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Możesz podjąć tę decyzję na poziomie całej firmy lub pozostawić ją swoim pracownikom, którzy zamawiają sprzęt. My zajmiemy się całym procesem.

Lista kontrolna - Twoje korzyści:

1. Partner, który zajmie się wszystkim za Ciebie.
2. Ultra nowoczesne środowisko IT, które zwiększa Twą przewagę konkurencyjną.
3. Zdolność reakcji na szeroki zakres wymagań użytkowników.
4. Zrównoważone produkty i usługi, które są funkcjonalne i zapewniają satysfakcję użytkownika.
5. Maksymalne bezpieczeństwo danych.

NIEPOWTARZALNA SZANSA

1 na 5

Tylko jedno na pięć urządzeń elektronicznych jest obecnie poddawane recyklingowi lub odnawiane. My zmieniamy tę rzeczywistość.

DOŚWIADCZENIE

~ 1 miliona

Liczba aktywów odnowionych przez CHG-MERIDIAN w 2021 roku.

ZASOBY

0 godzin

Tyle czasu musisz poświęcić na obliczenie emisji CO2 w swoim środowisku IT. Wybierz carbonZER0®, a my nieodpłatnie zajmiemy się tym za Ciebie!

„Zrównoważony rozwój to coraz bardziej kluczowy czynnik przy zamawianiu rozwiązań IT. Wymaga inicjatyw, które są zarówno skuteczne, jak i przystępne cenowo. Dzielimy się informacjami z ekspertami z całego świata i w oparciu o tę wiedzę rozwijamy nasze usługi i produkty.”
Matthias Steybe, Grupowy Specjalista ds. Zrównoważonego Rozwoju w CHG-MERIDIAN
CHG-MERDIAN Mitgliedschaften & Initiativen

Wizyta w naszym centrum technologicznym

Każdego roku w naszych centrach technologicznych lub za pośrednictwem naszych autoryzowanych partnerów odnawiamy i ponownie wprowadzamy na rynek prawie milion urządzeń, od drukarek po smartfony. Zapraszamy na wycieczkę po naszym centrum technologicznym w Gross-Gerau.

Fragment naszej Białej Księgi

"Jest to coraz bardziej oczywiste: Cyfryzacja - od smartfonów po streaming i technologię blockchain - jest odpowiedzialna za znaczną ilość emisji dwutlenku węgla. Większość z nich generowana jest już na etapie wydobycia surowców i produkcji sprzętu IT. Transport również powoduje znaczną emisję dwutlenku węgla, między innymi ze względu na złożoną strukturę globalnych łańcuchów dostaw. Użytkownik często używa wyprodukowane urządzenia tylko przez krótki czas, a następnie je utylizuje. Powoduje to powstawanie milionów ton odpadów elektronicznych”.

Jeśli chcesz przygotować swą firmę na przyszłość i zmniejszyć emisje dwutlenku węgla generowane przez rozwiązania IT bez angażowania własnych zasobów, przeczytaj nasz e-book, który zawiera listę elementów, o których należy pamiętać podczas wdrażania rozwiązań.