SEARCH
REGION: POLAND
EN
PL
Zarządzanie budżetem w zakresie technologii przemysłowych

Bilansowanie inwestycji w technologię z dodatnimi przepływami pieniężnymi: Podejście strategiczne

W dziedzinie technologii przemysłowych, modele płatności oparte na użytkowaniu, takie jak „pay-per-use” czy „pay-as-you-earn”, to inteligentne koncepcje pozwalające zachować elastyczność i ograniczyć ryzyko. Dowiedz się, jak możemy opracować dla Ciebie rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Wyeliminuj lukę — inteligentne modele finansowania i wykorzystania technologii w celu zapewnienia większej elastyczności i optymalizacji budżetu.

Aby osiągnąć wzrost, musisz dokonywać strategicznych inwestycji w technologie, które wspierają Twoją działalność biznesową. Jednak zmienne rynki, wahania popytu i niezwykle dynamiczne łańcuchy dostaw utrudniają obliczenie potrzebnych środków pieniężnych i zmniejszenie ryzyka związanego z zakupem aktywów. W jaki sposób możesz sfinansować potrzebne Ci wyposażenie techniczne bez utraty płynności finansowej lub nadmiernego zwiększania budżetu? Na te pytania najlepiej odpowiedzą zaufani eksperci, którzy rozumieją Twoją firmę.

Kilka liczb...

Przewidywalny zwrot

65 %

niemieckich firm twierdzi, że przewidywalny zwrot z leasingowanych zasobów jest ważnym argumentem przemawiającym za leasingiem
— Kantar (2020)

leasing maszyn produkcyjnych

25 %

nowych umów leasingowych w Niemczech dotyczy maszyn produkcyjnych, a ich liczba wzrosła w 2022 roku o 7%
— BDL (2022)

zwiększenie inwestycji

24 %

przedsiębiorstw z sektora przemysłowego w Niemczech planuje zwiększyć inwestycje w nadchodzących miesiącach
— Statista (2023)

Zmodernizuj swój sprzęt bez problemów finansowych

Niezależnie czy chcesz wymienić swoje przestarzałe urządzenia, czy też wdrożyć innowacyjne technologie, w CHG-MERIDIAN jesteśmy do Twojej dyspozycji. Nasze inteligentne rozwiązania w zakresie finansowania i użytkowania pozwalają bezproblemowo łączyć przyszłe inwestycje, dodatnie przepływy pieniężne i redukcję kosztów. W tym celu współpracujemy z Tobą, aby określić Twoje wymagania inwestycyjne, planowane użytkowanie oraz dostępny budżet. Na tej podstawie opracowujemy rozwiązanie dotyczące finansowania, które umożliwi natychmiastową realizację Twoich planów — bez kosztownych kredytów i stałych rat.

Modele płatności oparte na użytkowaniu, jak np. „pay-per-use”, to inteligentne koncepcje pozwalające zachować elastyczność i ograniczyć ryzyko. Wynika to z faktu, że bazują one na rzeczywistym użytkowaniu zasobów („pay-per-use”) lub przychodach generowanych z ich tytułu („pay-as-you-earn”). Innymi słowy, płacisz na podstawie rzeczywistego użytkowania lub na podstawie przychodów generowanych przez Ciebie dzięki finansowanym aktywom, tzn. tylko wtedy, gdy Twoja inwestycja znów przynosi Ci przychody.

Dzięki naszym specjalistom z doświadczeniem finansowym i technicznym możesz robić obie rzeczy — inwestować w sposób, który pozwoli Ci zachować płynność, jednocześnie redukując koszty. Odkryj inteligentny sposób optymalizacji swojego budżetu — z pomocą ekspertów CHG-MERIDIAN.

Korzyści ze współpracy z CHG-MERIDIAN

OCHRONA PŁYNNOŚCI
  • Unikanie wysokich inwestycji początkowych
  • Rozkład kosztów w całym okresie użytkowania
  • Bardziej elastyczne budżetowanie i zapewnienie swobody finansowej
  • Minimalizacja ryzyka
BEZPIECZEŃSTWO PLANOWANIA
  • Harmonizacja przepływów finansowych
  • Prostsze planowanie
SKALOWALNOŚĆ
  • Wykorzystywanie zasobów bazujące na zapotrzebowaniu
ELASTYCZNE FINANSOWANIE
  • Zdolność do reagowania na zmieniające się warunki rynkowe i regulowania wydatków

REDUKCJA KOSZTÓW CAŁKOWITYCH
  • Użytkowanie zamiast własności
  • Obniżenie kosztów operacyjnych (TCO)
Historie sukcesu

British American Tobacco: Outsourcing automatów sprzedających

Dowiedz się, jak odciążyliśmy firmę BAT Switzerland pod względem logistycznym i finansowym

Dowiedz się więcej
„Zarządzanie naszą flotą automatów było czasochłonne. Musieliśmy poświęcać nasze zasoby administracyjne na zarządzanie działaniami operacyjnymi, które nie stanowią naszej podstawowej działalności. Dzięki efektywnemu zarządzaniu flotą naszych automatów, CHG-MERIDIAN zapewniła nam więcej czasu na realizację naszej podstawowej działalności."
Zoltan Hutkai, Corporate Finance Manager at British American Tobacco Switzerland
100% transparentności w celu podejmowania lepszych decyzji biznesowych

tesma

Niezależnie od tego, czy chodzi o zarządzanie urządzeniami w wielu oddziałach, śledzenie płatności, optymalizację wykorzystania urządzeń, czy też dostosowywanie się do nowych wymagań, platforma tesma bezproblemowo integruje dane handlowe i techniczne. Uzyskaj informacje w czasie rzeczywistym i pełną przejrzystość w całym cyklu życia urządzenia, zapewniając sobie elastyczne zarządzanie, precyzyjną kontrolę finansową i uproszczoną sprawozdawczość. Od wstępnego planowania i wdrożenia po odzyskanie urządzenia i usuwanie danych — tesma znacznie usprawnia każdy z tych procesów.
do TESMA

Odkryj misje innych klientów

Wyzwania naszych klientów są zawsze bardzo indywidualne. Mimo to możemy ustalić najważniejsze kwestie, które podsumowaliśmy w nadrzędnych misjach klientów. Być może znajdziesz w nich swoje wymagania?

ZWIĘKSZ WYDAJNOŚĆ ZARZĄDZANIA SWOJĄ FLOTĄ PRZEMYSŁOWĄ

Większa wydajność i niższe koszty — dzięki standaryzowanej, przejrzystej koncepcji floty przemysłowej i inteligentnemu zarządzaniu zasobami można wiele osiągnąć w zakresie wydajności.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ 

KONTROLA ZASOBÓW IT W SKALI GLOBALNEJ

Jak możesz bez wysiłku zachować kontrolę nad zasobami IT i usprawnić procesy zakupowe, aby zapewnić swojej firmie elastyczność i kontrolę? Z nami po swojej stronie!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ 

UWZGLĘDNIENIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU W STRATEGII IT

W niestabilnym świecie zmiany klimatyczne, problemy ze środowiskiem i niedobór zasobów stanowią krytyczne problemy. Dążenie do zrównoważonego rozwoju stanowi nasze wspólne zobowiązanie. Dowiedz się, jak Twoja strategia IT może przyczynić się do realizacji tego zobowiązania.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ 

Skontaktuj się z nami

Chcesz otrzymywać spersonalizowane i bezpłatne porady? Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możesz skorzystać z naszej wiedzy.

Skontaktuj się z nami

Chętnie wysłuchamy Twoich problemów: Czekamy na telefon lub wiadomość e-mail od Ciebie.
Skontaktuj się z nami