SEARCH
REGION: POLAND

Ochrona środowiska jest moim najwyższym priorytetem, lecz związane z nią działania są czasochłonne.

Czytaj więcej

Ochrona środowiska jest moim najwyższym priorytetem, lecz związane z nią działania są czasochłonne.

Przy współpracy z odpowiednim partnerem wdrożenie zrównoważonego rozwiązania IT jest równie szybkie i proste, jak konwencjonalna procedura zaopatrzenia działu IT.
Czytaj więcej

Jak uzasadnić dodatkowe koszty związane z ekologicznymi rozwiązaniami IT?

Zrównoważone rozwiązania IT nie muszą być drogie. Dodatkowy koszt zapewnienia neutralności jednego smartfona pod względem emisji dwutlenku węgla wynosi zaledwie kilka centów miesięcznie.
Czytaj więcej

Zrównoważone działania muszą być w pełni udokumentowane.

Platformy takie jak EcoVadis mogą pomóc w dostarczeniu dowodów na istnienie zrównoważonego łańcucha dostaw. Należy wybierać rozwiązania IT posiadające certyfikaty uznawane na całym świecie, na przykład w zakresie kompensacji emisji.
Czytaj więcej

Gospodarka obiegowa i działania na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych - Długotrwały sukces dzięki zrównoważonej infrastrukturze IT

Praca menedżera ds. zrównoważonego rozwoju jest pełna wyzwań. Twoim zadaniem jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju firmy, nie zapominając o realiach handlowych. Musisz też pamiętać o nowych przepisach i regulacjach prawnych. W naszej Białej Księdze wyjaśniamy, jak stworzyć zrównoważony i rentowny dział IT. Podane w niej informacje obejmują:

  • Wgląd w aktualne trendy rynkowe
  • Rozwiązania, które można szybko wdrożyć
  • Między innymi także najnowsze fakty i liczby udostępniane przez Ellen MacArthur Foundation  

Co mówią nasi klienci?

„Do 2025 roku chcemy wytwarzać co najmniej 50 procent naszych produktów z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu. Zrównoważony rozwój, a więc zabezpieczenie lub poprawa jakości życia przyszłych pokoleń, jest dla nas bardzo ważny. carbonZER0® to idealne rozwiązanie dla Storopack, które pomaga nam w osiąganiu naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.”
Thomas Mühleisen, dyrektor korporacyjnego działu IT, Storopack Hans Reichenecker GmbH

Często zadawane pytania (FAQ): Co musisz wiedzieć, będąc menedżerem ds. zrównoważonego rozwoju

Jak moja firma może zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów elektronicznych?

Każdego roku na świecie wytwarzanych jest około 50 milionów ton odpadów elektronicznych. My zmniejszamy ich ilość poprzez systematyczne odnawianie i remarketing używanych urządzeń. W 2020 roku daliśmy drugie życie 96 procentom urządzeń poleasingowych. Współpracując z naszymi certyfikowanymi partnerami w zakresie recyklingu, przywróciliśmy pozostałe 4 procent do obiegu materiałowego w takim stopniu, w jakim jest to technicznie możliwe. A tak na marginesie, możemy poddać recyklingowi wszystkie urządzenia IT, które już posiadasz w firmie. Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na obniżenie kosztów pierwszego projektu.  

Jak można stworzyć dział IT neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla?

Firmy, procesy i produkty uznaje się za neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, jeśli nie generują one emisji CO2 lub można ją zredukować i odpowiednio skompensować. Ponieważ eliminacja emisji CO2 wytwarzanych przez urządzenia jest niezwykle trudna, firma CHG-MERIDIAN uczestniczy w międzynarodowych projektach dotyczących kompensacji emisji dwutlenku węgla, wykorzystując do tego swój produkt, czyli carbonZER0®. Dzięki kompensacji emisji można wyraźnie zmniejszyć ślad węglowy firmy i zapewnić konkretny wkład w proces łagodzenia zmian klimatycznych.

Zrównoważony rozwój nie może zbyt wiele kosztować. Jak można się do tego odnieść?

smartfona pod względem emisji dwutlenku węgla przy wykorzystaniu carbonZER0® wynosi zaledwie kilka centów miesięcznie. Wybór niestandardowe koncepcji biznesowej na bazie gospodarki obiegowej również może przynieść wiele korzyści. Możemy wtedy uniknąć wysokich początkowych nakładów, korzystać z atrakcyjnych wartości rezydualnych, a także zapewniać zrównoważony remarketing. 

Zrównoważony rozwój musi być udokumentowany. Na co zwrócić uwagę w zakresie takiej dokumentacji?

Menedżerowie ds. zrównoważonego rozwoju już teraz muszą dostarczać szeroki zakres dokumentacji i dbać o społeczną odpowiedzialność w biznesie w całym łańcuchu dostaw. Dlatego właśnie firma CHG-MERIDIAN korzysta z platformy EcoVadis, aby w przejrzysty sposób dokumentować swe zaangażowanie w zrównoważony rozwój. A nasi klienci otrzymują oficjalny certyfikat potwierdzający kompensację emisji generowanych przez swój sprzęt IT. 

Lista kontrolna - Twoje korzyści:

  1. Rozwiązania, które są zrównoważone ORAZ opłacalne.
  2. Partner zaliczany do 25 procent firm o najbardziej zrównoważonym rozwoju (według EcoVadis). 
  3. Program (carbonZER0®), który sprawi, że Twój dział IT będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.
  4. Uznawane na całym świecie certyfikaty i projekty ograniczające zmiany klimatyczne jako dowód na zrównoważony rozwój.
  5. Niestandardowa koncepcja biznesowa obejmująca remarketing - prosta i opłacalna.

PONOWNE WYKORZYSTANIE

96 %

urządzeń można odnowić dając im drugie, zrównoważone życie.

REMARKETING

~ 1 miliona

Liczba aktywów odnowionych przez CHG-MERIDIAN w 2021 roku.

PIONIER

20 21

Od 2021 roku jesteśmy firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

„Firmy muszą udowodnić, że ich praktyki biznesowe są zrównoważone w dłuższej perspektywie i na wszystkich poziomach, a także że wnoszą pozytywny wkład w rozwój społeczeństwa i ochronę środowiska. Dopiero wtedy uzyskują społeczną licencję na prowadzenie działalności.”
Matthias Steybe, Grupowy Specjalista ds. Zrównoważonego Rozwoju w CHG-MERIDIAN
CHG-MERDIAN Mitgliedschaften & Initiativen

Wizyta w naszym centrum technologicznym

Każdego roku w naszych centrach technologicznych lub za pośrednictwem naszych autoryzowanych partnerów odnawiamy i ponownie wprowadzamy na rynek prawie milion urządzeń, od drukarek po smartfony. Zapraszamy na wycieczkę po naszym centrum technologicznym w Gross-Gerau.

Fragment naszej Białej Księgi

"Remarketing używanych technologii informatycznych wydłuża ich cykl życia i zmniejsza ilość odpadów elektronicznych, oszczędzając cenne zasoby i ograniczając ilość gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczeń spowodowanych potencjalnie toksycznymi odpadami.

Modele leasingu i wynajmu zwiększają wskaźniki zbiórki odpadów, dzięki czemu można odnowić więcej aktywów i ponownie wprowadzić je do obiegu. W swoim planie działania na rzecz gospodarki obiegowej Komisja Europejska zaleca stosowanie większej liczby zachęt do przyjęcia modelu „produkt jako usługa”. Wynajem lub leasing rozwiązań IT umożliwia aktywne działanie firmy w kilku obszarach określonych przez zasady gospodarki obiegowej.”