Firma Mondi Group, producent zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, zatrudnia około 26 000 pracowników w 30 krajach. W jej zakładach celulozowo-papierniczych nieprzerwanie pracują setki wózków przemysłowych. Firma CHG-MERIDIAN przeprowadziła dla Mondi analizę dotyczącą floty i kosztów operacyjnych (TCO) w celu zakupu wózków przemysłowych i ułatwienia podejmowania decyzji zakupowych.
Kiedy w pojawiła się potrzeba MONDI zakupienia wózków przemysłowych, stanęli przed wyzwaniem: braku informacji opartych na danych w celu ustalenia najbardziej odpowiednich pojazdów na podstawie kosztów i wydajności. Właściwe porównanie różnych inwestycji i kosztów całkowitych stanowiło dla nich wyzwanie.
Firma CHG-MERIDIAN przeprowadziła analizę kosztów operacyjnych (TCO) dla całej floty Mondi. Analiza obejmowała test wydajności, w którym porównywano różne marki pojazdów tego samego typu. Wyniki zostały wykorzystane w celu wizualizacji różnic w kosztach inwestycji dla różnych marek, co umożliwiło firmie MONDI podejmowanie świadomych decyzji.
Dzięki analizie, firma Mondi uzyskała od CHG-MERIDIAN kompleksową matrycę decyzyjną. Matryca ta obejmowała ocenę optymalnego okresu użytkowania, cykli wymiany sprzętu i opcji finansowania w odniesieniu do kosztów zakupu. Po zapoznaniu się z nową matrycą, decydenci w firmie Mondi rozumieją potencjalne różnice cenowe. Dzięki temu dział zaopatrzenia może, na przykład, uzasadnić zakup pojazdów danej marki, której cena jest o 20 procent wyższa, ponieważ nadal może być to ogólnie bardziej opłacalna opcja.
„Przy zakupie wózków przemysłowych brakowało nam podstaw do porównania kosztów zakupu. Dlatego trudno było nam ocenić, który pojazd tak naprawdę jest najbardziej opłacalny uwzględniając nasze indywidualne potrzeby, z punktu widzenia ogólnie kosztów i wydajności. CHG-MERIDIAN przeprowadziła analizę kosztów operacyjnych (TCO) dla floty w ramach testu wydajności w celu porównania różnych marek pojazdów tego samego typu. Mamy teraz wiarygodną i obiektywną podstawę w celu podejmowania decyzji."
10% lub mniej całkowitych kosztów poniesionych w całym okresie eksploatacji stanowi cena zakupu nowego sprzętu przemysłowego.
niemieckich firm jest zadowolonych ze swoich partnerów leasingowych.
swojego budżetu wydają przeciętnie działy IT na utrzymanie sprzętu
Chcesz otrzymywać spersonalizowane i bezpłatne porady? Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możesz skorzystać z naszej wiedzy.